KUL ADVENT - program ispred HNK i na glavnoj pozornici na Trgu bana Jelačića

KUL ADVENT

Svečanim paljenjem prve adventske svijeće na vijencu oko Manduševca na Trgu bana Jelačića, započeo je iščekivani „Advent u Zagrebu“, u sklopu kojega se do 7. siječnja 2018. samo središte grada Zagreba pretvara u pravu božićnu bajku.

Uz već popularne adventske sadržaje i lokacije, Zagreb je bogatiji za još jednu istinsku adventsku atrakciju - KUL ADVENT, koji će se do 23. prosinca, održavati ispred Hrvatskog narodnog kazališta, a sve pod motom „I kultura je Kul“!

KUL ADVENT u središte adventskih zbivanja stavlja umjetnički izričaj, onaj glazbeni, ali i likovni, a s lokacije ispred i oko Hrvatskog narodnog kazališta, tijekom trajanja premijernog izdanja ove nove manifestacije, smjenjivat će se  zvuci klasičnih, jazz i soul skladbi, uz live nastupe domaćih glazbenika, nastupe DJ-eva i neizbježne nastupe zborova, dječjih zborova i vokalnih ansambala s prigodnim božićnim napjevima i repertoarom.

Inače, ideja da se samo Hrvatsko narodno kazalište zajedno s prostorom oko kazališta  ove godine stavi u svrhu promicanja visoke kulture, kulturnih djelatnosti i umjetnika, a sve u skladu s duhom Božića i adventskog razdoblja, inicijativa je koju je pokrenuo Grad Zagreb, zajedno s Kulturnim centrom Travno, te u suradnji sa svim zagrebačkim centrima kulture. Uz naglasak na glazbenu, scensku, likovnu i primijenjene umjetnosti te promociju, ovom se manifestacijom želi naglasiti i značaj umjetnika kao aktivnih dionika hrvatskog društva.
Tako će, uz bogat program, u prigodnim adventskim kućicama oko ali i unutar HNK i mladi umjetnici  imati priliku predstavljati svoja umjetnička djela, a posjetitelji će po povoljnim cijenama moći kupiti umjetnička djela kao prigodan  dar povodom Božića i Nove godine.

Cjelokupnu ponudu KUL ADVENTA zaokružuje posebna gastronomska ponuda, s naglaskom na kulinarske delicije i specifičnosti kulinarske tradicije iz raznih dijelova Hrvatske. 
 
PROGRAM HNK:

Program svakoga dana  počinje u 18:00 sati
2.12., subota
Božić 21. stoljeća, student MATEJ PREDOJEVIĆ- PETRIĆ: LIVE BELCANTO CHRISTMAS
Istravaganti, Umag - u sklopu Festivala adventskih i božićnih napjeva u Zagrebu – zborovi i vokalni ansambli
 JAZZ - Gelato Sisters
3.12., nedjelja
Božić 21. stoljeća studenti LOVRO MATOŠEVIĆ & TOMISLAV PARMAĆ
zborovi i vokalni ansambli - u sklopu Festivala adventskih i božićnih napjeva u Zagrebu
“Jeka Primorje”, Rijeka
Vokalna grupa „Karlovčanke“
Zbor „Domaćigosti“
Zbor „Ivan Kukuljević Sakcinski“
KLASIKA - Tango Appasionato i Tvrtko Stipić, tenor
4.12., ponedjeljak
JAZZ - Tomi Novak & Anastasija Kaptelova
Božić 21. stoljeća 8STRINGS (PALANOVIĆ-STAŠIĆ): HOLIDAY OF VIOLINS
5.12., utorak
Božić 21. stoljeća MANNA WANDERS (ROMANA PAVLIŠA): CHRISTMAS MAGIC FLUTE
Glazbena škola Bonar
JAZZ i KLASIKA – DJ Goran Šragalj
6.12., srijeda
Božić 21. stoljeća NIVES ŽUPANIĆ-TICA: FLUTE WINTER WONDERLAND
JAZZ i KLASIKA - DJ Goran Šragalj
7.12., četvrtak
JAZZ - 3 colours of Jazz (kvartet)
Božić 21. stoljeća MATEJ PREDOJEVIĆ- PETRIĆ: LIVE BELCANTO CHRISTMAS
8.12., petak
Božić 21. stoljeća ROKO VUŠKOVIĆ: CHRISTMAS GOES JAZZY
KLASIKA - Trio Mistique
9.12., subota
ZBOROVI - u sklopu Festivala adventskih i božićnih napjeva u Zagrebu – zborovi i vokalni ansambli
Mješoviti pjevački zbor „I. Kukuljević Sakcinski“, KUD Širine, Novo virje, Mješoviti pjevački zbor „Ronjgi“, Komorni pevski zbor „Vita“, Lendava, Slovenija, Udruga ruskog govornog područja u Međimurju „Kalinka“, Vokalni sastav Groovy Acappella, Gospel zbor Sunce, Zagreb, Pjevački zbor „Đuro Prejac“, Desinić, HOKUD Sloboda, Mješoviti pjevački zbor KUD-a Pojatno
10.12., nedjelja
JAZZ - Ivana Galić Trio
Božić 21. stoljeća NIVES ŽUPANIĆ-TICA: FLUTE WINTER WONDERLAND
11.12., ponedjeljak
JAZZ - Tomi Novak & Anastasija Kaptelova
Božić 21. stoljeća 8STRINGS (PALANOVIĆ-STAŠIĆ): HOLIDAY OF VIOLINS
12.12., utorak
Božić 21. stoljeća ROKO VUŠKOVIĆ: CHRISTMAS GOES JAZZY
JAZZ i KLASIKA – DJ Goran Šragalj
13.12., srijeda
Božić 21. stoljeća MANNA WANDERS (ROMANA PAVLIŠA): CHRISTMAS MAGIC FLUTE
JAZZ i KLASIKA - DJ Goran Šragalj
14.12., četvrtak
Studenti Lidije Horvat Dunjko
JAZZ - 3 colours of Jazz (kvartet)
Božić 21. stoljeća MATEJ PREDOJEVIĆ- PETRIĆ: LIVE BELCANTO CHRISTMAS
15.12., petak
Božić 21. stoljeća NIVES ŽUPANIĆ-TICA: FLUTE WINTER WONDERLAND
Dobre Vibre
16.12., subota
Humanitarni koncert u sklopu akcije DJECA za DJECU
zbor OŠ Malešnica, zbor Ljubljanica, zbor dječjeg vrtića, dječji zbor Kikići i genijalci, dječji zbor Zorica, Karlovac, dječji zbor vrtića Granešina
KLASIKA - PLES ispred HNK (Gudački kvartet + plesači animatori 2 para)
17.12., nedjelja
Glazbena škola Sesvete
Božić 21. stoljeća ROKO VUŠKOVIĆ: CHRISTMAS GOES JAZZY
18.12., ponedjeljak
JAZZ - Gelato Sisters
Božić 21. stoljeća MATEJ PREDOJEVIĆ- PETRIĆ: LIVE BELCANTO CHRISTMAS
19.12., utorak
Božić 21. stoljeća MANNA WANDERS (ROMANA PAVLIŠA): CHRISTMAS MAGIC FLUTE
JAZZ i KLASIKA – DJ Goran Šragalj
20.12., srijeda
Božić 21. stoljeća 8STRINGS (PALANOVIĆ-STAŠIĆ): HOLIDAY OF VIOLINS
JAZZ i KLASIKA – DJ Goran Šragalj
21.12., četvrtak
JAZZ - 3 colours of Jazz (kvartet)
Božić 21. stoljeća LOVRO MATOŠEVIĆ&TOMISLAV PARMAĆ:
22.12., petak
JAZZ - Tomi Novak & Anastasija Kaptelova
Božić 21. stoljeća NIVES ŽUPANIĆ-TICA: FLUTE WINTER WONDERLAND
23.12., subota
JAZZ - Oridano Gipsy
KLASIKA - PLES ispred HNK (Gudački kvartet i plesači animatori)
 
  
 

ADVENT NA TRGU BANA JELAČIĆA

Bogat program u sklopu adventa održat će se i  ove će se godine  na Trgu bana  Josipa Jelačića.  Na glavnoj pozornici, predstaviti  će se mnogi izvođači popularne i zabavne glazbe, renomirana kulturno umjetnička društva i mnogi amaterski zborovi.
Sve izvedbe  i programske aktivnosti bit će besplatne za posjetitelje.

PROGRAM - Trg Bana Josipa Jelačića - glavna pozornica

3.12.2017 - nedjelja

·     10.30 – Finalisti Međunarodnog dječjeg festivala “Čarobna frula”
·     18.30 – Festival Demo bendova “Imagine Croatia”

4.12.2017 - ponedjeljak

·     18.30 – Koncert pobjednika  “Imagine Croatia”

5.12.2017 - utorak

·     18.00 – KUD “Žumberčani”
·     18.30 – MPZ “Prečko 50+”
·     18.45 – VS “Zrele Višnje”
·     19.00 – Zbor “Mjuze”
·     19.30 – KUD ”Nikola Tesla”
·     20.00 – Puhački orkestar  “ZET”

6.12.2017 - srijeda

·     17.30 –KUD “Oporovec”
·     18.00 – KUD “Prigorski zdenec”
·     18.30 – Dječji zbor “Pahuljice”
·     19.00 – Dječji zbor “Zagrepčanke I dečki”
·     19.30 – Dječji zbor “Bajka”
·     20.00 – Bez kompromisa

7.12.2017 - četvrtak

·     18.00 – KUD “Kustošija”
·     18.30 – KUD “Bukovac”
·     19.00 – Ženski vokalni sastav “Rezonanca”
·     19.30 – Dječji zbor “Kikići I Genijalci”
·     20.00 – ZFA “Dr. Ivan Ivančan

8.12.2017 - petak

·     17.30 – Zbor mladih “Aeternitas”
·     18.00 – HKUD HZ  “Matija Gubec”
·     18.30 – HKUD “Prigorec Markuševec”
·     19.00 – Klapa “Prvi komin Snježanin”
·     20.00 – Gospodari tambura

9.12.2017 - subota

·     11.00 – Dječji zbor “Mali Sesvećani”
·     11.30 – Dječji zbor “Zagrebački anđeli”
·     12.00 – Dječji zbor “Minicantati” iz Labina I Vokalna skupina “XL” iz Labina
·     12.30 – KUD “Sijač Lučko”
·     13.00 – KUD “Preslica”
            – HKU “Kolo”, Subotica
            – KUD “Bilje”
 
·     18.00 – KUD “Šumari”, Vinkovci
·     18.30 – Tamburaški sastav “Zelenjaki” , Gerištof
·     19.00 – Plesni program “Plesnog centra Zagreb” by Nicolas Quesnoit
·     20.00 – Jazz orkestar Hrvatskih oružanih snaga

10.12.2017 - nedjelja

·     11.00 – Dječji zbor “Samoborček”
·     11.30 – Predstavljanje osnovnih škola Grada Zagreba
 
·     18.00 – KUD “Frankopan – Remete”
·     18.30 – KUD “Valentinovo”
·     19.00 – Dječji zbor “Slavuji”
·     19.30 – Dječji zbor “Scarlettine”
·     20.00 – VIS “Riječ Života”

11.12.2017 - ponedjeljak

·     18.30 – Proglašenje sportaša Zagreba za 2017.

12.12.2017 - utorak

·     18.30 – KUD “Mladost”
·     19.00 – KPD “Sveta Klara”
·     19.30 – Mješoviti zbor “Ivan Kukuljević Sakcinski”
·     20.00 – HGGD “Sloga”
·     20.30 – Atomic dance factory

13.12.2017 - srijeda

·     18.00 – HKPD “Bosiljak”, Čučerje
·     18.30 – KUD “Kašina”
·     19.00 – Zbor “Hrvatske ružice”
·     19.30 – Zbor “Čežnja”
·     20.00 – Zagrebačke mažoretkinje I gosti

14.12.2017 - četvrtak

·     18.00 – FA “Vrapčanci”
·     18.30 – KUD “Stenjevec”
·     19.00 – Skelly Dancers – tradicionalni Irski plesovi
·     19.30 – Mješoviti zbor Sv.Barbare “Panis Angelicus”
·     20.00 – Atomic dance factory

15.12.2017 - petak

·     18.00 – FA “Sesvetska sela”
·     18.30 – FIS “Remete”
·     19.00 – Dječji zbor “Bachovine”
·     19.30 – Celtic fantasy – tradicionalni I moderni Irski step
·     19.45 – VA “Goranke”
·     20.00 – Grupa “Gabula”

16.12.2017 - subota

·     11.00 – Dječji zbor “Klinci s Ribnjaka”
·     11.30 – Dječji zbor “Čarobna frula I Vrapčići”
·     12.00 – KUD “Sesvete”
·     12.30 – KUD “Sveta Ana”, Odranski Obrež
 
·     18.00 – KUD “Klas”, Podsused
·     18.15 – KUD “Nevijana”, Neviđani
·     18.30 – KUD “Croatia”
·     19.00 – Dječji zbor “Vivaldine”
·     19.30 – Zbor “Cantus ante omnia”
·     20.00 – Zbor mladih “Credo”

17.12.2017 - nedjelja

·     11.00 – Predstavljanje dječjih vrtića Grada Zagreba
 
·     18.00 – HKUD “Željezničar”
·     18.30 – HSPD “Sljeme” , Šestine 
·     19.00 – Zbor “SKAC”
·     19.30 – KUD “Petar Preradović I ” ŽVS “Đurđevčice”
·     20.00 – FA “Zagreb – Markovac”

18.12.2017 - ponedjeljak

·     18.00 – ZUK “Korana”
·     18.30 – FS “Kolo”
·     19.00 – HKOUD “Sloboda”
·     19.30 – Zbor “Hrvatica”
·     20.00 – Kvintet “Jazz me do”
·     20.30 – Atomic dance factory

19.12.2017 - utorak

·     20.00 – Humanitarni koncert  “Želim život” , Ana Rukavina

20.12.2017 - srijeda

·     18.00 – KUD “Ruža Prigorja”
·     18.30 – KUD “Resnik”
·     19.00 – MPZ “Baščina Društva prijatelja glagoljice”
·     19.30 – Gospel zbor “Sunce”
·     20.00 – ŽPZ“Danica”
·     20.30 – Atomic dance factory

21.12.2017 - četvrtak

·     18.00 – Večer srednjih škola Grada Zagreba

22.12.2017 - petak

·     18.00 – PZK “Derventsko kolo”
·     18.30 – KUD “Vedar osmijeh”
·     19.00 – Zbor mladih “Anima una”
·     19.30 – KUD “Ina”
·     20.00 – Atomic dance factory
·     20.30 – Predbožična viteška bajka – Red Čuvara Grada Zagreba

23.12.2017 - subota

·     11.00 – Dječji zbor “Zagrepčanke I dečki”
·     11.30 – Dječji zbor “Medenjaci”
·     12.00 – PD “Novi Zagreb”
·     12.15 – LIS “Plješevica”
·     12.40 – KUD “Dubrava”
·     13.00 – KUD “Prepuštovec”
 
·     18.00 – Dječji zbor “Pahuljice”
·     18.30 – Adventski zborski Podij CEKATE-a
·     19.00 – VA “Vatroslav Lisinski”
·     19.30 – Zbor mladih “Lilium”
·     20.00 – Koncert “Rock akademije”